Jak to funguje

V každé domácnosti se časem vyskytnou knížky a další předměty, které Vás už nezajímají, máte je 2x nebo je, nedejbože, chcete vyhodit. Zvažte možnost komisního prodeje přes náš antikvariát – vetešnictví. Knihy a spol. budou ležet u nás (uvolníte si místo) a jakmile je prodáme, dostanete za ně zaplaceno. Pokud se neprodají, jsou pořád Vaše a Vy rozhodnete, zda je budete chtít zpět, nebo je za Vás máme vyhodit nebo věnovat.

Než byste je tedy vyhodili, zkuste to napřed s námi (vyhodit je pak můžete vždy…). 

Čtěte prosím pozorně.

Jak na to?

  1. Pošlete nám fotografii/fotografie předmětu/ů, kterého/kterých se chcete zbavit. U knih (malé množství) stačí obrázek celkového vzhledu, avšak vždy fotka/sken tiráže. Stačí mobilem, tiráž by ale měla být čitelná. Pokud se jedná o vícce/mnoho položek, můžeme začít jejich seznamem nebo alespoň popisem.
  2. My na základě aktuální situace na trhu odhadneme jejich přibližnou cenu. U vzácných knih a uměleckých děl cenu stanoví historik umění na základě svých znalostí. Cenu samozřejmě můžete stanovit také sami, bude k tomu přihlédnuto.
  3. Návrh výsledné ceny Vám každopádně sdělíme a vy se rozhodnete, je-li pro Vás zajímavá. Přihlédněte, prosím, k tomu, že pokud byste knihy nebo jiné věci vyhodili, nevydělaly by Vám zhola nic. 

Nebo: 

  • vše výše uvedené přeskočíte, položku nám rovnou pošlete a vše necháte na nás. Co bude dál, se domluvíme posléze. 

Co teda dál?

 Náhled Smlouvy o komisním prodeji

  1. Sepíšeme jednoduchou Smlouvu o komisním prodeji – její vzor najdete v odkaze výše. Pro úsporu času Vás prosíme o poskytnutí údajů v tomto formuláři*. My je doplníme do smlouvy a pošleme Vám ji k podpisu. Podepsanou smlouvu můžete poslat zpět naskenovanou v pdf a/nebo její jednu podepsanou kopii přiložit ke zboží. 
  2. Knihy a/nebo ostatní předměty od Vás převezmeme. 

* Vaše osobní údaje nebudeme schraňovat pro marketingové účely a v žádném případě je nebudeme předávat jakékoli třetí straně. 

Jak?

Větší množství

Po vzájemné domluvě k Vám pošleme kurýra PPL, který vše vyzvedne a doručí nám. 

Kusová množství
– položku/y pošlete na naši adresu: Martin Kubík, Školní 216, 747 75 Velké Heraltice nebo do této Zásilkovny: SAELA s.r.o., Hlavní 171, 747 70 Brumovice 

Za kolik?

Tohle Vás nejspíš zajímá nejvíc.
Předně tedy – za naše služby nic přímo neplatíte. Jakože opravdu. NIC. 
Jen inkasujete. Platíte pouze za služby přepravce – viz níže.

V případě, že Vaši knihu/položku prodáme, rozdělíme si prodejní cenu standardně v poměru 60:40 (tedy 60 % pro Vás; 40 % pro nás).
U některých předmětů s vysokou hodnotou se na výši procenta můžeme domluvit individuálně.

Bude mě to tedy něco stát?

Ano, ale
V případě, že k Vám vypravíme kurýra, je to proto, že věříme v potenciál Vámi nabízených knih. Náklady proto neseme my.

Pokud nám jednotlivé položky zašlete sami, pak je poštovné Vaší jedinou přímou investicí.

Jak se ke svým penězům dostanu?

Jednoduše. Do formuláře ke smlouvě o komisním prodeji jste uvedli své číslo účtu. Jednu měsíčně pošleme vyúčtování, na základě kterého Vám bude odeslána adekvátní částka. Neprodá-li se v daný měsíc z Vašich knih nic, vyúčtování pochopitelně nedostanete.  


V případě jakýchkoli nejasností, dotazů a/nebo návrhů jsme Vám k dispozici na našem e-mailu.